Polecane wydarzenia

Marzec 2019

PonWtŚr CzwPtSob Ndz
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kwiecień 2019

PonWtŚr CzwPtSob Ndz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Wideo

Kraków oddał pokłon

Patronaty medialne

  • viva-latino-america

Znajdź nas na facebook.com

Mamy to!
29 listopada 2011
Polecających: 2

Mamy to!

Czuję się trochę tak, jakbym przecinał niewidzialną wstęgę. Wstęga nie istnieje, ale za to ciarki – są. Czasami w życiu jest tak, że pewne pomysły i projekty są nadzwyczaj bliskie naszemu sercu. Gdyby ktoś zapytał mnie, który z nich jest najbliższy mnie, odpowiedziałbym bez zastanowienia. Jest mi niezmiernie miło oddać w Wasze ręce portal KulturawKrakowie.pl. O powstawaniu serwisu oraz założeniach na kolejne miesiące możecie przeczytać w artykule. Zapraszam.

Trochę historii

Pomysł na stronę, którą w tej chwili przeglądacie zrodził się w lutym 2008 roku w trakcie nieco mniej formalnego spotkania w klubie Paparazzi w Krakowie. Jej pierwotna wersja znalazła swój wyraz w serwisie Culturepress.pl – zamkniętym, redakcyjnym vortalu traktującym o wydarzeniach kulturalnych Krakowa i jego okolic. Po rocznej działalności nastąpiły dwa lata głuchej ciszy, w trakcie której trzeba było na nowo zweryfikować założenia i idee mające mieć swoje odzwierciedlenie w tego typu działalności. Efektem tych dwóch lat pracy jest właśnie portal KulturawKrakowie.pl.

Założenia

Głównym założeniem serwisu KulturawKrakowie jest stworzenie w pełni konfigurowalnej platformy, pozwalającej użytkownikom na uzupełnienie ich życia kulturalnego o elementy sieci społecznościowej. Dlatego też po założeniu konta użytkownika, otrzymuje on dostęp do narzędzi, które pozwalają na dodawanie własnych artykułów w serwisie, wydarzeń w kalendarium oraz instytucji w książce adresowej. Poza tym każdy użytkownik może zadeklarować swoje uczestnictwo w konkretnych wydarzeniach. Gdy to zrobi, wydarzenie dodanie zostanie do jego prywatnego, wirtualnego kalendarza. Istnieje również możliwość szukania towarzystwa na konkretne imprezy. Wystarczy kliknąć przycisk „Szukam towarzystwa” pod wydarzeniem i czekać na kontakt od innych osób, które nie mają z kim pójść do kina, teatru czy filharmonii. Dzięki możliwości dodawania użytkowników do znajomych oraz wysyłania wiadomości prywatnych, cała korespondencja będzie przechowywana w dedykowanej skrzynce odbiorczej na serwerze serwisu kulturawkrakowie.pl.

Wygląd panelu użytkownika

Duży nacisk kładziemy na możliwość personalizacji treści dostarczanych użytkownikowi, realizując wizję serwisu w nurcie pull, a nie push. Tym samym każdy użytkownik otrzyma możliwość wyboru kategorii, z których artykuły mają być prezentowane na stronie głównej serwisu. Możliwości konfiguracji mają mieć również swoje odzwierciedlenie w tzw. podstronach instytucji. Instytucje kulturalne, które nawiążą z nami współpracę będą posiadały dedykowaną sobie podstronę, którą każdy użytkownik będzie mógł zasubskrybować. Po subskrypcji wszystkie nowe informacje dodane bezpośrednio przez przedstawicieli instytucji zostaną wyróżnione w osobnej skrzynce wiadomości. Każda podstrona instytucji zawierać będzie szczegółowe informacje na jej temat: historię, zdjęcie, mapkę dojazdu wraz z możliwością odnalezienia odpowiedniego połączenia komunikacji miejskiej, listę nadchodzących wydarzeń, aktualności, recenzji oraz moduł komentarzy pozwalający na wymianę zdań na linii instytucja kultury <-> użytkownik. Funkcje opisane w tym akapicie swoją premierę będą miały w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Wierzymy, że staną się one ważnym elementem i ułatwieniem dla użytkowników chcących w łatwy i przyjemny sposób odbierać krakowską kulturę.

O kolejnych założeniach i planach na pewno będziemy informować w kolejnych wpisach publikowanych w ramach Bloga redakcyjnego. Gdy wszystkie główne funkcje zostaną zaimplementowane, do Waszej dyspozycji zostanie oddany multimedialny samouczek oprowadzający po serwisie.

Kwestie techniczne

Powstanie portalu nie byłoby możliwe bez zaangażowania Agnieszki i Maćka z agencji kreatywnej freshpixels.pl, która odpowiada za design i techniczne aspekty funkcjonowania serwisu. Pomimo tego, że jest on już dostępny dla odwiedzających, wciąż pracują oni nad kolejnymi jego funkcjami, które swoją premierę powinny mieć w ciągu nadchodzących dwóch tygodni.

To będzie dla nas ciężki okres czasu, pełen spotkań, nerwów, ale i chwil nieopisanej radości z robienia czegoś, w co nieustannie wierzymy. Dlatego też z początku prosimy o wyrozumiałość – potrzebujemy miesiąca na pokazanie portalu w pełnej krasie. Jednocześnie będziemy niezmiernie wdzięczni za wszystkie zgłoszenia błędów i sugestie związane z funkcjonowaniem serwisu. Prosimy o przesyłanie ich na adres: k.gudowski@kulturawkrakowie.pl.

Na koniec trzy słowa: miło Was widzieć!

 

Komentarze

  • http://vivee.info palmiak

    Dzięki za miłe słowa – to prawda do zrobienia jest jeszcze kilka rzeczy. Mam tylko nadzieję, że tych zgłoszonych błędów będzie jak najmniej

Instytucje

Najnowsze wpisy instytucji

Domek Dajwór

Domek, wspaniała atmosfera w samym sercu Kazimierza.

zobacz »

Domek Dajwór

Dane teleadresowe:

ul.Dajwór 16
31-078 Kraków

domek1416@gmail.com
http://https://www.facebook.com/klubdomek/info?tab=page_info

 

Godziny otwarcia:

Inne informacje:

Domek, wspaniała atmosfera w samym sercu Kazimierza.

Restauracja Gródek

Goście, oprócz głównej sali jadalnej mają do pełnej dyspozycji kilka wnętrz (oranżerię, bibliotekę … a w lecie także taras i patio). Nowe menu, stworzone przez Szefa Kuchni Dariusza Sosnowskiego inspirowane jest winami Tagliolo i nawiązuje do wspaniałej kuchni piemonckiej, o której mówi cały kulinarny świat. Odnajdziecie tu ravioli agnolotti, tatara z marynowanej wołowiny a wszystko przy akompaniamencie win. Bez piemonckich nie ma piemonckiej kuchni. Wina z tego regionu należą do bogatych, zmysłowych, eleganckich, ponadczasowych.

zobacz »

Restauracja Gródek

Dane teleadresowe:

31-028, Kraków
ul. Na Gródku 4

rezerwacja@restauracjagrodek.com
http://www.restauracjagrodek.com
nr telefonu: +48 12 431 20 41
 

Godziny otwarcia:

Inne informacje:

Goście, oprócz głównej sali jadalnej mają do pełnej dyspozycji kilka wnętrz (oranżerię, bibliotekę … a w lecie także taras i patio). Nowe menu, stworzone przez Szefa Kuchni Dariusza Sosnowskiego inspirowane jest winami Tagliolo i nawiązuje do wspaniałej kuchni piemonckiej, o której mówi cały kulinarny świat. Odnajdziecie tu ravioli agnolotti, tatara z marynowanej wołowiny a wszystko przy akompaniamencie win. Bez piemonckich nie ma piemonckiej kuchni. Wina z tego regionu należą do bogatych, zmysłowych, eleganckich, ponadczasowych.

Organizujemy przyjęcia zasiadane i „standing party”, zarówno we wnętrzach jak i na tarasie. Menu i szczegóły spotkań dopracowujemy indywidualnie tak aby spełnić Państwa wszelkie oczekiwania.

W każdy piątek o 20:00 zapraszamy na koncerty na żywo. Dominuje muzyka jazzowa i autorska. Wstęp wolny.

zobacz wszystkie instytucje »

Nowi użytkownicy

Kontakt z redakcją

Redaktor naczelny:
Krzysztof Gudowski
k.gudowski@kulturawkrakowie.pl
tel: +48 517-453-797

Redakcja:

Anna Anioł
Marta Calik-Tomera
Jakub Hwastek
Karolina Jakubowicz
Martyna Kędzior
Olga Kosińska
Karolina Łaniewska
Anna Skowron
Izabela Sojka
Paulina Walas
Katarzyna Wojtaszek

redakcja@kulturawkrakowie.pl

Współpraca: Agnieszka Gawron, Monika Pigan, Martyna Kaszyńska

Współpracowali z nami: Agnieszka Diaków, Magdalena Drąg, Paweł Filipowski, Rafał Gawlik, Paweł Kozakiewicz, Katarzyna Lachowicz, Małgorzata Lisiecka, Dagmara Łątka, Patrycja Nikiel, Barbara Szymczak-Maciejczyk, Agnieszka Minkiewicz, Rafał Sowiński, Małgorzata Tompolska, Anna Zajdel

Nasi przyjaciele

  • Teatr BARAKAH
  • Teatr Mumerus
  • Opera Krakowska
  • Krakowska Opera Kameralna
Disable content selection plugin by JaspreetChahal.org