Polecane wydarzenia

Luty 2018

PonWtŚr CzwPtSob Ndz
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Marzec 2018

PonWtŚr CzwPtSob Ndz
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Wideo

Kraków oddał pokłon

Patronaty medialne

  • viva-latino-america

Znajdź nas na facebook.com

Kalendarium wydarzeń Dodaj wydarzenie »

Kategoria: Miesiąc:

06.10.2017

piątek, 18:00

Wernisaż x 2 Otwarta Pracownia i Galeria Zderzak

Galeria Otwarta Pracownia zaprasza na organizowane wspólnie z Galerią Zderzak wydarzenie: dwa następujące po sobie wernisaże, które odbędą się w najbliższy piątek, 6 października.

O godz. 20, w Galerii Otwarta Pracownia, ul. Dietla 11, Kraków

Henrikas Čerapas – „Les Exercices”
Henrikas Čerapas – urodził się w 1952 w Papilėw (okręg Akmenė, Litwa). Studiował malarstwo w Litewskim Instytucie Sztuki, obecnie Wileńska Akademia Sztuki, a w tej chwili tam uczy. Mieszka i żyje w Wilnie. Malarstwo Čerapasa jest osobliwą abstrakcją figuratywną definiowaną przez monochromatyczność, uogólnienie i wyobrażeniowość. W czasie kilkudziesięciu lat twórczość artysty przechodziła przez różne plastyczno-tematyczne fazy: „Alijošiai“ („Aloes“), „Dirvonai“ („Gleby“), „Gelžkeliai ir galvos“ („Tory kolejowe i głowy“), „Meilės darželiai“ („Ogrody miłości“), „LIVE“. Od 2000, Čerapas tworzy szeroko zakrojone autobiograficzne wystawy: „Ten Years After“ („Po dziesięciu latach”, Wilno, 2007), „Vienas kelyje“ („Sam na drodze”, Kowno, 2014), „Dirvonai: 1990-1995“ („Gleby: 1990-1995”, Wilno, 2016).

„Les Exercices” – wystawa w Otwartej Pracowni w Krakowie, jest pierwszym spojrzeniem na prace Henrikasa Čerapasa z innej perspektywy. Ostatnie prace artysty to seria trzynastu obrazów powstałych na przełomie zimy 2016 i wiosny 2017, spośród których osiem jest prezentowanych na wystawie. Seria jest transformacją serii „LIVE” – zredukowanymi pejzażami nieba i ziemi. Na abstrakcyjnych płótnach zasadniczą rolę pełnią powtarzające się kreski. Ta plastyczna formuła (exercise – fr. l’exercise) została oczyszczona do nie kończącej się pionowej sekwencji, aby w efekcie przerodzić się w mechaniczną percepcję ruchu – prezentację wolnego aktu twórczego i czystego action painting.

A wcześniej, o godz. 18, w Galerii Zderzak, ul. Floriańska 3, Kraków
Wojciech Głogowski „Nowy gatunek”. Z wystawy zorganizowane jest wspólne przejście do Otwartej Pracowni.

ZAGADKA GŁOGOWSKIEGO
Wojciech Głogowski – jeden z najbardziej zagadkowych artystów polskich. Mieszka we Wrocławiu od urodzenia. Wystawia bardzo rzadko. Po Bibliotece obrazów w Otwartej Pracowni (Kraków 2005) nie wystawiał przez cztery lata, po Ping-pongu w Galerii Zderzak (Kraków 2009) nie wystawiał przez lat osiem. Zagadkowa jest poetyka jego obrazów, zawsze taka sama: lalkowate figury kobiet o fryzurach uformowanych nagrzewnicą, nieokreślone urządzenia nadawczo-odbiorczo-nawigacyjne, uroczyste gesty, wnętrza biur, kabin, kapsuł czasu. Głogowski tkwi po uszy w mitologii dzieciństwa.

HISTORIA OKA
Lecz tym, co czyni jego obrazy cennymi i pożądanymi, jest ich gama barwna. Kobalty na granicy widzialności, śliwkowe fiolety, chłodne i ciepłe róże, głębokie zielenie, ciemne brązy, szmaragdowe refleksy i cienie fosforyzujące jak zorze polarne na Saturnie. W takiej gamie pracuje, taki jest jego pozaziemski świat. Obrazy Głogowskiego są dowodem na to, że malarstwo jest nie tylko sprawą oka, tj. zakresu fal widzialnych, lecz rozległego spectrum odbieranego jedynie przez „oko wewnętrzne” (jak zwał, tak zwał).

czytaj dalej »
19.10.2017

czwartek, 19:30

Moja Była Mój Ex – Spotkanie Literatów

Moja była- mój ex … rozstania, niepowodzenia miłosne, statusy „to skomplikowane” … każdą sytuacje można „przerobić” poetycko, tak by wiersz miał charakter nie tylko elegii i łez ale także satyry oraz żartu…
Zapraszamy Poetki i Poetów do wspólnego czytania wierszy….. niespodzianka

czytaj dalej »
22.10.2017

niedziela, 16:30

The Beatles Symfonicznie

Już 22 października 2017 w Centrum Kongresowym ICE Kraków zabrzmią największe przeboje zespołu THE BEATLES w symfonicznych aranżacjach. W nowych odsłonach, usłyszymy takie przeboje jak: “All you needs is love”, „Yesterday”, „Hey Jude” i wiele innych.
Zaproszenie do udziału w tym niezwykłym przedsięwzięciu przyjęła: Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. Jeden z czołowych polskich zespołów symfonicznych młodego pokolenia. Tworzą go pasjonaci – najwybitniejsi studenci i absolwenci europejskich wyższych szkół muzycznych, m.in. Akademii Muzycznej w Krakowie, Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie, Hochschule für Musik w Karlsruhe, Royal Music Conservatoire w Brukseli, Conservatoire International de Musique w Paryżu oraz Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu. Zespół rozpoczął działalność w 2003 roku, po sukcesach na 53. Festival Jünger Künstler Bayreuth.
Obecnie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej koncertuje w kraju i za granicą, realizując m.in. VI edycję autorskiego cyklu Jeszcze polska muzyka… promującego zapomnianą polską muzykę. Cykl ten odbywa się pod patronatem Województwa Małopolskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz samorządów.

Widowisko dopełnią imponujące wizualizacje oraz gra świateł, co w połączeniu z potężnym brzmieniem orkiestry symfonicznej wraz z dźwiękami elektrycznych gitar i znanymi melodiami zespołu THE BEATLES sprawią że będzie to niezapomniane przeżycie.

W tym roku przypada 50. rocznica wydania legendarnej płyty Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band, to doskonała okazja aby wspólnie uczcić to w ten niezwykły sposób!

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

https://www.biletomat.pl/koncerty/the-beatles-symfonicznie-5452/

czytaj dalej »
22.10.2017

niedziela, 20:30

Cezary Pazura – The Best of 2017

CEZARY PAZURA

Urodził się 13 czerwca 1962 r. w Tomaszowie Mazowieckim. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.
Jest z Warszawy. I jest aktorem – takim z prawdziwego zdarzenia, który zawodowo gra w teatrach i filmach. Debiutował w 1986 roku w filmie Waldemara Podgórskiego „Czarne Stopy”, ale prawdziwą popularność przyniósł mu „Kroll” Władysława Pasikowskiego.
Następnie przyszły role w takich obrazach jak „Psy” i „Kiler”, po których Cezary Pazura został idolem nastolatek.
Drapieżna postać polskiej sceny satyrycznej. Jako komik dał się poznać w pierwszym polskim sitcomie „13 posterunek”. Ceni sobie jednak żywy kontakt z publicznością, dlatego stworzył już cztery programy rozrywkowe, z którymi występuje w całej Polsce.
Nie miesza się do polityki. Uprawia satyrę obyczajową. Hasłem przewodnim jego ostatniego programu jest „precz ze smutkiem i szarością”.
Ma odciśniętą dłoń na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach i własną gwiazdę w Alei Gwiazd w Łodzi.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

https://www.biletomat.pl/wydarzenie/cezary-pazura-the-best-of-2017-5453/

czytaj dalej »
26.10.2017

czwartek, 18:30

Spotkanie z Anną Bikont – krakowska premiera „Sendlerowej”

Jedna z najważniejszych książek tego roku ukazuje się 25 października. W związku z premierą biografii „Sendlerowa. W ukryciu” zapraszamy na spotkanie z autorką Anną Bikont. Rozmowę poprowadzi Wojciech Bonowicz. Fragmenty książki przeczyta Anna Polony.

Spotkanie towarzyszące Festiwalowi Conrada.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu premierowych egzemplarzy książki.

czytaj dalej »

Instytucje

Najnowsze wpisy instytucji

Domek Dajwór

Domek, wspaniała atmosfera w samym sercu Kazimierza.

zobacz »

Domek Dajwór

Dane teleadresowe:

ul.Dajwór 16
31-078 Kraków

domek1416@gmail.com
http://https://www.facebook.com/klubdomek/info?tab=page_info

 

Godziny otwarcia:

Inne informacje:

Domek, wspaniała atmosfera w samym sercu Kazimierza.

Restauracja Gródek

Goście, oprócz głównej sali jadalnej mają do pełnej dyspozycji kilka wnętrz (oranżerię, bibliotekę … a w lecie także taras i patio). Nowe menu, stworzone przez Szefa Kuchni Dariusza Sosnowskiego inspirowane jest winami Tagliolo i nawiązuje do wspaniałej kuchni piemonckiej, o której mówi cały kulinarny świat. Odnajdziecie tu ravioli agnolotti, tatara z marynowanej wołowiny a wszystko przy akompaniamencie win. Bez piemonckich nie ma piemonckiej kuchni. Wina z tego regionu należą do bogatych, zmysłowych, eleganckich, ponadczasowych.

zobacz »

Restauracja Gródek

Dane teleadresowe:

31-028, Kraków
ul. Na Gródku 4

rezerwacja@restauracjagrodek.com
http://www.restauracjagrodek.com
nr telefonu: +48 12 431 20 41
 

Godziny otwarcia:

Inne informacje:

Goście, oprócz głównej sali jadalnej mają do pełnej dyspozycji kilka wnętrz (oranżerię, bibliotekę … a w lecie także taras i patio). Nowe menu, stworzone przez Szefa Kuchni Dariusza Sosnowskiego inspirowane jest winami Tagliolo i nawiązuje do wspaniałej kuchni piemonckiej, o której mówi cały kulinarny świat. Odnajdziecie tu ravioli agnolotti, tatara z marynowanej wołowiny a wszystko przy akompaniamencie win. Bez piemonckich nie ma piemonckiej kuchni. Wina z tego regionu należą do bogatych, zmysłowych, eleganckich, ponadczasowych.

Organizujemy przyjęcia zasiadane i „standing party”, zarówno we wnętrzach jak i na tarasie. Menu i szczegóły spotkań dopracowujemy indywidualnie tak aby spełnić Państwa wszelkie oczekiwania.

W każdy piątek o 20:00 zapraszamy na koncerty na żywo. Dominuje muzyka jazzowa i autorska. Wstęp wolny.

zobacz wszystkie instytucje »

Nowi użytkownicy

Kontakt z redakcją

Redaktor naczelny:
Krzysztof Gudowski
k.gudowski@kulturawkrakowie.pl
tel: +48 517-453-797

PR Manager, redaktor:
Małgorzata Tompolska
m.stabrawa@kulturawkrakowie.pl

Redakcja:

Anna Anioł
Marta Calik-Tomera
Jakub Hwastek
Karolina Jakubowicz (Spec. ds. Social media)
Martyna Kędzior
Olga Kosińska
Karolina Łaniewska
Dagmara Łątka
Anna Skowron
Izabela Sojka
Paulina Walas
Katarzyna Wojtaszek

redakcja@kulturawkrakowie.pl

Współpraca: Agnieszka Gawron, Monika Pigan, Martyna Kaszyńska

Współpracowali z nami: Agnieszka Diaków, Magdalena Drąg, Paweł Filipowski, Rafał Gawlik, Paweł Kozakiewicz, Katarzyna Lachowicz, Małgorzata Lisiecka, Patrycja Nikiel, Barbara Szymczak-Maciejczyk, Agnieszka Minkiewicz, Rafał Sowiński, Anna Zajdel

Nasi przyjaciele

  • Krakowska Opera Kameralna
  • Teatr BARAKAH
  • Teatr Hothaus
  • Opera Krakowska
Disable content selection plugin by JaspreetChahal.org