Polecane wydarzenia

Maj 2018

PonWtŚr CzwPtSob Ndz
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Czerwiec 2018

PonWtŚr CzwPtSob Ndz
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Wideo

Kraków oddał pokłon

Patronaty medialne

  • viva-latino-america

Znajdź nas na facebook.com

Koncert na Zamku

Kategoria: Muzyka

O wydarzeniu:

5 grudnia o godz. 18:00 w Sali Akustycznej w Zamku Królewskim w Niepołomicach wystąpią znakomici artyści, absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie, laureaci konkursów muzycznych: wiolonczelista Krzysztof Sadłowski i pianista Krzysztof Augustyn. Artyści wykonają dwie sonaty: sonatę wiolonczelową F dur, Op. 5 No. 1Edit Ludwiga van Beethovena oraz sonatę wiolonczelową d moll, Op. 40 Dymitra Szostakowicza. Wstęp na koncert wolny.

Krzysztof Sadłowski
Urodzony w 1989 roku w Krakowie. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli prof. Dominika Połońskiego. Koncertował w Niemczech, Francji, Estonii, Anglii, Szwajcarii i Walii. Na zaproszenie skrzypka Nigela Kennedy’ego został członkiem Orchestra of life, z którą koncertował w najbardziej prestiżowych salach Europy (m.in. Filharmonia Berlińska, Filharmonia w Kolonii, Filharmonia w Monachium, Gewandhaus w Lipsku, Palais des Congres, Royal Festival Hall, Royal Albert Hall, Birmingham Symphony Hall czy Bridgewater Hall w Manchester ). W 2010 roku ukazała się wydana przez Akademię Muzyczną w Krakowie płyta Chopin – aktualność piękna, na której wraz z Marią Sławek i Piotrem Kosińskim nagrał Trio fortepianowe g-moll op. 8 F. Chopina. W 2011 roku otrzymał wyróżnienie z rąk rektora Akademii Muzycznej w Krakowie dla studentów najlepiej reprezentujących Uczelnię. Wraz z Danielem Stabrawą (koncertmistrzem Filharmoników Berlińskich), Marią Stabrawą, Ewą Szczepańską- Chwast i Piotrem Kosińskim nagrał album z dziełami Juliusza Zarębskiego i Fryderyka Chopina, który został zaprezentowany przez muzyków w Kammermusiksaal w Filharmonii Berlińskiej. Płyta została nominowana do nagrody fonograficznej Fryderyki 2013 w kategorii Album Roku. Krzysztof Sadłowski jest również koncertmistrzem orkiestry CORda Cracovia. Zespół ten współpracował z wybitnymi artystami (Krzysztof Penderecki, Jerzy Maksymiuk, Marek Moś, Tadeusz Strugała, Daniel Stabrawa). W 2013 roku na Wawelu, Krzysztof Sadłowski wykonał jako jeden z solistów Concerto Grosso na trzy wiolonczele Krzysztofa Pendereckiego. Koncert z okazji 80. urodzin kompozytora poprowadził Jerzy Maksymiuk. Umiejętności wykonawcze doskonali na licznych kursach solowych i kameralnych, prowadzonych przez wybitnych pedagogów, m.in. przez Kazimierza Michalika, Michaela Flaksmana, Tomasza Strahla, Michała Dmochowskiego, Claudio Bohorqueza, Marka Mosia, Juliusa Bergera. W 2010 roku był stypendystą fundacji Sapere Auso. W 2015 roku został laureatem Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie.

Krzysztof Augustyn
Urodził się w 1993r. Ukończył z wyróżnieniem PSM I st. im. J.Żurawlewa w Bochni w klasie fortepianu mgr Marzeny Lis. Swoją edukacje muzyczną kontynuował w POSM II st. im. F.Chopina w Krakowie w klasie fortepianu i organów, kończąc z wyróżnieniem oba instrumenty. Ukończył Akademie Muzyczną w Krakowie w 2017r. w klasie fortepianu dr M.Kędry uzyskując wynik bardzo dobry z wyróżnieniem. Swoje zainteresowanie muzyką organową rozwijał poprzez konsultacje z takimi osobami jak dr Arkadiusz Bialic oraz prof. Andrzej Białko. Szczególne miejsce w jego życiu artystycznym zajmuje muzyka współczesna. Prawykonywał utwory takich kompozytorów jak: Anny Zawadzkiej-Gołosz, Mateusza Bienia, Piotra Peszata, Pawła Malinowskiego, Franciszka Araszkiewicza, Moniki Szpyrki, Piotra Tabakiernika, Szymona Strzelca. Występował podczas: Warszawskiej Jesieni , Wawel o Zmierzchu , Dni Muzyki Organowej w Krakowie, konferencji kompozytorskiej „Elementi, festiwalu „Rozdroża” w Centrum Spotkań Kultur w Lublinie. Uczestniczył w licznych konkursach pianistycznych, osiągając wysokie wyniki. Jest wielokrotnym stypendystą Burmistrza Miasta Bochni. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez: A. Jasińskiego, K.Popowej-Zydroń, B.Canino, W.Świtały, Z.Raubo, E.Indijca, A.Malikovej, D.Yoffy.

Organizatorzy koncertu:
Fundacja Zamek Królewski w Niepołomicach
Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka w Krakowie
Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie

Miejsce wydarzenia:

ul. Miodowa 33
Kraków

http://zapachdomu.pl/
05.12.2017

wtorek, 18:00

Wezmą udział

Wezmą udział

Szukają towarzystwa

Szukają towarzystwa

Komentarze

Instytucje

Najnowsze wpisy instytucji

Domek Dajwór

Domek, wspaniała atmosfera w samym sercu Kazimierza.

zobacz »

Domek Dajwór

Dane teleadresowe:

ul.Dajwór 16
31-078 Kraków

domek1416@gmail.com
http://https://www.facebook.com/klubdomek/info?tab=page_info

 

Godziny otwarcia:

Inne informacje:

Domek, wspaniała atmosfera w samym sercu Kazimierza.

Restauracja Gródek

Goście, oprócz głównej sali jadalnej mają do pełnej dyspozycji kilka wnętrz (oranżerię, bibliotekę … a w lecie także taras i patio). Nowe menu, stworzone przez Szefa Kuchni Dariusza Sosnowskiego inspirowane jest winami Tagliolo i nawiązuje do wspaniałej kuchni piemonckiej, o której mówi cały kulinarny świat. Odnajdziecie tu ravioli agnolotti, tatara z marynowanej wołowiny a wszystko przy akompaniamencie win. Bez piemonckich nie ma piemonckiej kuchni. Wina z tego regionu należą do bogatych, zmysłowych, eleganckich, ponadczasowych.

zobacz »

Restauracja Gródek

Dane teleadresowe:

31-028, Kraków
ul. Na Gródku 4

rezerwacja@restauracjagrodek.com
http://www.restauracjagrodek.com
nr telefonu: +48 12 431 20 41
 

Godziny otwarcia:

Inne informacje:

Goście, oprócz głównej sali jadalnej mają do pełnej dyspozycji kilka wnętrz (oranżerię, bibliotekę … a w lecie także taras i patio). Nowe menu, stworzone przez Szefa Kuchni Dariusza Sosnowskiego inspirowane jest winami Tagliolo i nawiązuje do wspaniałej kuchni piemonckiej, o której mówi cały kulinarny świat. Odnajdziecie tu ravioli agnolotti, tatara z marynowanej wołowiny a wszystko przy akompaniamencie win. Bez piemonckich nie ma piemonckiej kuchni. Wina z tego regionu należą do bogatych, zmysłowych, eleganckich, ponadczasowych.

Organizujemy przyjęcia zasiadane i „standing party”, zarówno we wnętrzach jak i na tarasie. Menu i szczegóły spotkań dopracowujemy indywidualnie tak aby spełnić Państwa wszelkie oczekiwania.

W każdy piątek o 20:00 zapraszamy na koncerty na żywo. Dominuje muzyka jazzowa i autorska. Wstęp wolny.

zobacz wszystkie instytucje »

Nowi użytkownicy

Kontakt z redakcją

Redaktor naczelny:
Krzysztof Gudowski
k.gudowski@kulturawkrakowie.pl
tel: +48 517-453-797

Redakcja:

Anna Anioł
Marta Calik-Tomera
Jakub Hwastek
Karolina Jakubowicz
Martyna Kędzior
Olga Kosińska
Karolina Łaniewska
Anna Skowron
Izabela Sojka
Paulina Walas
Katarzyna Wojtaszek

redakcja@kulturawkrakowie.pl

Współpraca: Agnieszka Gawron, Monika Pigan, Martyna Kaszyńska

Współpracowali z nami: Agnieszka Diaków, Magdalena Drąg, Paweł Filipowski, Rafał Gawlik, Paweł Kozakiewicz, Katarzyna Lachowicz, Małgorzata Lisiecka, Dagmara Łątka, Patrycja Nikiel, Barbara Szymczak-Maciejczyk, Agnieszka Minkiewicz, Rafał Sowiński, Małgorzata Tompolska, Anna Zajdel

Nasi przyjaciele

  • Krakowska Opera Kameralna
  • Opera Krakowska
  • Teatr Mumerus
  • Teatr BARAKAH
Disable content selection plugin by JaspreetChahal.org